Ekonomi

Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,17’lik kısmi düşüşle 4.803,11 puandan başladı.

BIST 100, dünkü süreçlerde gün sonuna doğru hızlanan satışların ardından günü yüzde 3,73 düşüşle 4.811 puandan kapattı. Hafif satışlı yatay açılışın ardından borsada dalgalı seyrin devam ettiği görüldü. Düşüş eğiliminde olan Borsa İstanbul’da dünkü işlem hacmi 54 milyar TL oldu.

Sektörel bazda açılışta petrokimya, sporVe turizmŞubedeki yatay açılış dışında diğer kesimler güne olumsuz başladı. faktoringVe metal ürünleriYaklaşık %1 düştü. Sanayi, hizmetVe finansÖte yandan güne ortalama %0,2 düşüşle başladı.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında HALKB, BİYOEN, BERAVe BRYAT güne yaklaşık %1’lik kısmi bir değerlenme ile başladı. Son 4 işlem gününde tavan fiyattan yükseliş gördü ve 27 TL sınırına ulaştı. KLRHO , güne %3’lük düşüşle başladı. daha sonra TURSG, KARSNVe GWINDdüşüş yaşayan diğer hisseler arasında yer aldı.

Dış piyasalarda Asya endeksleri sabah saatlerinde olumlu bir görünüme sahip. Avrupa endeksleri günü pozitif kapatırken, Borsa İstanbul Asya ve Avrupa piyasalarından negatif ayrıştı. ABD endeksleri günü hafif satışlarla kapattı.

Sabah saatlerinde ABD ve Avrupa vadeli endeksleri olumlu bir görünüm sergilerken, Avrupa borsalarının güne olumlu bir görünümle başlaması bekleniyor.

Borsa bilgileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Author: Günay Caymaz

derincehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu