Yaşam

Hasan Dağcı kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? Hasan Dağcı neden gündemde?

Seçim dönemi yaklaştıkça siyasi olaylar yeniden gündeme geliyor. Yine farklı isimler gündeme geliyor. Bu isimlerden biri de Hasan Dağcı. Hasan Dağcı’nın kariyeri, meslek hayatı ve özel hayatı ile ilgili merak edilen sorular arama motorlarında yerini aldı. Peki Hasan Dağcı kimdir? Hasan Dağcı kaç yaşında ve nereli?

Hasan Dağcı kimdir?

Hasan Dağcı eski bir gazetecidir. Daha önce Refah Partisi’nin yarı resmi yayın organı olan Marmara Gazetesi’nin genel müdürlüğünü yaptı.

1994’te yapılması beklenen ara seçimlere Refah Partisi’nden aday olarak katılan Ertuğrul Yalçınbayır’ın basın işlerinden sorumluydu.

2001 yılında Faruk Çelik’in önerisiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurmay başkan yardımcısı oldu. Resmi olarak bir genelkurmay başkanı olmadığını iddia etti.

Hasan Dağcı, İDO kantinlerinin işletmesini alıp evliliğini bitirdikten sonra ticari anlamda büyük işlere imza attı.

Hasan Dağcı neden gündemde?

Hasan Dağcı hakkında ileri sürülen iddialara göre hızlı tren işine ortak. Kadıköy’deki cami arazisi üzerine bir konak yaptırdığı söylenmektedir.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Hasan Dağcı’nın camisinin beklenen inşaatına başlanamadı ve plan değişikliğine gitti. Cami yerine konut yapıldı. Ardından Hasan Dağcı tarafından yapılan açıklamalarda 2 bin 500 metrekarenin altındaki alanın cami arsası olamayacağı ve bu bölümün artık cami alanı olmadığı belirtildi.

Dağcı, FETÖ’nün 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve takipsizlikle sonuçlanan teziyle, firari sanık Fetullah Gülen hakkında eski emniyet müdürleri aleyhine açılan davaya katılma talebinde bulunan Dağcı, 4 Şubat’ta ifade verdi.

haberyunak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu