Haber

İBB depremzedelerin yanında

İSTANBUL (İGFA) – Büyük depremin ardından AFAD Uyumunda Hatay ve ilçelerine atanan İBB ekipleri, arama kurtarma çalışmalarını sürdürürken, bölgeye acil durum malzemeleri ulaştırılması için aralıksız çalışıyor. İBB, depremzedelerin yaralarını sarmak için Hatay’a 22 sağlık çalışanı, 5 ambulans, bir arazi aracı, bir binek otomobil, bir karavan ve tıbbi malzeme yüklü bir tır gönderdi. Arama kurtarma çalışmalarında kesintisiz bağlantı için 10 noktada Wi-Fi kuran İBB, kentte 50 noktada Wi-Fi kurmayı hedefliyor.

Sağlık ve Hıfzıssıhha Şube Müdürlüğü bugüne kadar depremzedelerin ihtiyacı olan enjektör, serum, tulum, dezenfektan, maske vb. malzemeleri temin etti. tıbbi malzeme üssünü bölge halkına gönderdi. Engelliler Daire Başkanlığı tarafından depolardan akülü sandalye, tekerlekli sandalye, koltuk değneği, hasta bezi ve insani yardım malzemesi gibi tıbbi malzemeler temin edilerek Yenikapı yardım toplama alanına teslim edildi. İstanbul Darülaceze Şube Müdürlüğü depolarından giysi, iç çamaşırı vb. insani yardım malzemelerini hazırlayarak yardım toplama alanına teslim etti. Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Daire Başkanlığı da giyim ve insani yardım noktasında paketler hazırlayarak yardım toplama alanına teslim etti.

Tüm müdürlükleri ve birimleriyle imkanlarını seferber eden İBB Sağlık Müdürlüğü, önümüzdeki günlerde ‘Psikolojik Destek’ çalışmaları için bölgeye psikologlardan oluşan bir ekip gönderecek. Ayrıca 330 kişilik gönüllü bir grup, bölgede ihtiyaç olması halinde, depremzedelere gönderilen yardımların dağıtılması noktasında veya başka bir görev olması durumunda çalışanlarını göreve hazırladı.

mesudiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu