Ekonomi

İhracatçılarda genel kurul maratonu başladı

İZMİR (İGFA) – Nisan 2022’de yapılan seçimlerde göreve başlayan 61 ihracatçı birliğinin yönetim kurulları; 1 yıllık süreçte seçim öncesi koydukları hedeflerin ne kadarını, ne kadarını gerçekleştiremediklerini, ne kadarını gerçekleştiremediklerini genel kurul üyesi ihracatçılarla paylaşacaklar. 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş sarsıntılarının ardından depremin açtığı derin yaraları sarsın.

2023 yılında, Türkiye’nin ilk ihracatçı kümesi olan, Türkiye’ye ihracatı öğreten ve çatısı altındaki 12 ihracatçı birliği ile 2022 yılında Türkiye’nin ihracatına 18,3 milyar dolar katkı sağlayan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Ege İhracatçı Birlikleri’nde 2022 mali genel kurul toplantıları maratonunda; 10 Nisan 2023 Pazartesi günü Ege Dokuma ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ile Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği toplantıları Ege Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği genel kurulu ile başlayacak. EİB bünyesinde son 5 yıldır ihracat şampiyonu olan .

Ege Bölgesi Moda Sektörünün zirvesi olan genel kurul toplantılarında; Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Uysal, Türk ve dünya ekonomisindeki güncel gelişmeleri dokuma ve konfeksiyon ihracatçılarına aktaracak.

İhracatı 1 milyar dolara ulaşan Ege Mobilya, Kağıt ve Orman Eşyaları İhracatçıları Birliği üyeleri, 11 Nisan 2023 Salı günü yapılacak genel kurul toplantısında bir araya gelecek. 2023 sonuna kadar 1 milyar dolar ihracat.

haber-nazimiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu