Haber

Kahramanmaraş’ta depremzedelere palyaço sürprizi

Kahramanmaraş merkezli tarihi şoklardan herkesten çok çocuklar etkilendi.

Şanlıurfa’dan yola çıkan bir grup hevesli, palyaço kılığında, depremzedelerin yaşadıkları korku dolu anları hafızalarından bir nebze olsun silmek için Kahramanmaraş Millet Bahçesi’nde kurulan çadır kenti ziyaret etti.

Burada depremzedelerle şarkılar söyleyen ve oyunlar oynayan palyaçolar, oyuncaklar dağıttı. Çocuklarının yüzlerindeki gülümsemeyi gören anne babaların da yüzleri güldü.

“Çocukların gözlerini güldürmek istedik”

Gönüllülerden Neslihan Süzen, Şanlıurfa’dan depremin yaşandığı Kahramanmaraş’a, çocuklara yaşadıkları korkuyu bir nebze de olsa unutturmak için gönüllü olarak geldiklerini belirtti. “Buradaki çocukların yüzünü güldürmek istiyoruz. Şanlıurfa’dan balon, şeker, oyuncak, palyaço gibi birçok hazırlığı yaparak geldik. Ülke olarak gerçekten gönülden güzel insanlarız. Birliğimiz ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum.” birliktelik kalıcı olacak, geleceğimiz olan çocuklarımızın yüzleri hiç solmayacak.”söz konusu.

Çadırkentte kalan ailelerle gerçekleştirilen etkinlikte çocukların çok mutlu olduklarını ve onlardan da memnun kaldıklarını belirtti.

kecioren-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu