Haber

Manisa Meclisi kuraklığa dikkat çekerek uyardı!

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi Nisan Meclisi 1. Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Önder Cengiz Ergün’ün bir önceki meclis toplantısında gündeme getirdiği küresel ısınma ve iklim değişikliğinin yağış rejimlerini de değiştirdiğini bir kez daha vurgulayarak, kuraklık tehlikesine karşı tedbir alındığına dikkat çekti.

Manisa’da 2023 yılında 79 içme suyu sondajının açılacağı söylentisini bir önceki meclis toplantısında veren Önder Cengiz Ergün, Turgutlu ve Soma ilçe merkezlerinde çalışmaların başladığını duyurdu.

Başkan Cengiz Ergün, tüm dünyayı ilgilendiren ve maalesef ülkemizde de hissedilen kuraklık tehlikesine karşı da tedbirler aldıklarını belirterek, “Su kaynaklarımız her geçen yıl azalıyor. Manisa’da 2023 yılında 79 adet içme suyu kuyusu açacağımızı bir önceki meclis toplantısında dile getirdik. “Turgutlu ve Soma ilçe merkezleri ile çalışmalarımıza başladık. Elbette bu su kaynaklarının sayısını ne kadar arttırırsak artıralım, değerli olan hepimizin suyumuzu daha tasarruflu ve bilinçli bir şekilde kullanmasıdır. En değerli mirasımız olan suyumuzu çocuklarımıza yetecek şekilde bırakabiliriz” dedi.

hizanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu