Haber

Mazlum Der, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır’ı ziyaret etti

İnsan Hakları ve Mazlumlarla Dayanışma Derneği (Mazlum Der) yönetim kurulu üyeleri, Milliyetçi Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır’ı ziyaret etti.

Ziyarette Mazlum Der Genel Başkan Yardımcısı Ali Dalaz, Mazlum Der Yürütme Kurulu Üyesi Osman Yurt, Mazlum Der Genel Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Ünal, Mazlum Der Ankara Şubesi Yürütme Kurulu Üyesi Ayhan Demir ve Milli Yol Partisi heyeti katıldı.

Osman Yurt ve Milli Yol Partisi Başkanı Çayır toplantı öncesi basına açıklamalarda bulundu. Çayır yaptığı açıklamada, “İnsan haklarını savunan her sivil toplum kuruluşunu çok pahalı buluyorum. Hakikat Müslümanların yitik malıdır. Sahibi ne derse desin alınmalı ve hakkı için başvurulmalıdır.” vatan, insanlık için.Milli Yol Partisi telaffuz geliştirdiği zaman bizim Türk milletinin ve insanlığın geleceğinden başka derdimiz yok.” “Ben aslında mevcut sisteme karşıyım. Biz bu sistemi doğuran anlayışlara karşı tavır geliştirerek siyaset yapıyoruz. O yüzden dövülenin kimliğine bakmamak lazım. Kim döverse dövsün, kim döverse dövsün.” işkence gören, hakkı elinden alınan toplumun herhangi bir kesiminden onu korumazsak yarın yalnız kalacak.” ve zulmün içinde kayboluyoruz. Mazlum Der’in ziyaretini önemsiyorum.”

Osman Yurt ise, “Mazlum Der olarak uzun süredir ısrarla vurguluyoruz, Türkiye’de OHAL alışkanlıkları devam ediyor. Yapılanlar sorunlu, doğru değil. toplum ve kolluk kuvvetleri tuhaf şeyler benimsiyor. Yaptığınız işi önemsiyoruz. Emeğinizi kutluyor ve teşekkür ediyoruz.” dedi.

– Ankarakozanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu