Haber

Sakarya’dan kısa

Ferizli Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı İsmail Gündoğdu başkanlığında gerçekleştirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde oluşturulan barınma alanlarında kalanlara kahvaltı, yemek, battaniye, ısıtıcı ve çeşitli ihtiyaçlar için destek sürüyor.

Hatay’a bugüne kadar 26 yardım TIR’ı gönderilirken, AFAD’a uygun olarak yürütülen arama kurtarma çalışmalarında çok sayıda ekip görev aldı.

Toplantıda söz alan Başkan Gündoğdu, gündem öncesi deprem bölgesinde yürüttükleri çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Depremin olduğu ilk andan itibaren bölgeye yardım göndermeye devam ettiklerini kaydeden Gündoğdu, şunları kaydetti:

“Depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışmaları ve arkadaşlarımızı yerinde görmek ve ihtiyaçları belirlemek için sık sık bölgeye gidiyoruz. Arada bir gönül birliği oluşturduk. Ferizli ilçemiz ve deprem bölgemiz depremi atlatmak için elimizden geleni yapıyoruz depremin ilk anından itibaren yardım seferberliği yapan kıymetli hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum aziz milletimiz bütüne örnek olmuştur şanlı tarihi boyunca dayanışma, birlik ve beraberlik içinde dünya. Her zaman olduğu gibi bugünleri de birlikte atlatacağız. Size hiçbir acı yaşatmasın.”

Gündoğdu, Ramazan ayı boyunca depremzedelere iftar yemeği vereceklerini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Buna göre Ferizli’nin Hatay Kırıkhan ile “kardeş şehir” olması önerisi oybirliğiyle kabul edildi. Yine ilçedeki temassız ve ihtiyacı olan mahallelere doğal gazın ulaştırılmasına ilişkin teklif meclis üyeleri tarafından kabul edildi.

Hatay’daki çalışmalara Sakarya Barosu avukatları katıldı

Sakarya Barosu üyesi avukatlar, depremlerden etkilenen Hatay’da görev yaptı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Deprem Uyum Merkezi’nde gönüllü olarak çalışmak üzere Hatay’a giden ekip, delil tespiti çalışmalarına ve incelemelere katkı sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu