Haber

Ünlü oyuncunun MOSSAD ajanı olduğu ortaya çıktı

1971’de yapıldı ‘Damdaki Kemancı’ filmiyle ünlenen İsrailli aktör Chaim (Haim) Topol,8 Mart 2023’te İsrail’in Tel Aviv kentinde 88 yaşında öldü.

Topol’un ölümünün ardından İsrail’in ulusal istihbarat teşkilatı MOSSAD için de çalıştığı ortaya çıktı. Oyuncunun sinemada kazandığı şöhreti MOSSAD’ın bilinmeyen operasyonları için kullandığı bildirildi. Chaim Topol’un ölümünden sonraHaaretz’e konuşan ailesi, oyuncunun İngiltere’nin başkenti Londra’daki evini İsrail’den gönderilen MOSSAD casuslarını ağırlamak için kullandığını söyledi.

Topol’un ailesi, oyuncunun oyunculuk mesleğindeki statüsünü kullanarak hassas yerlere girmek için casuslarla planlar yaptığını söyledi. Oyuncunun eşi Galia ve çocukları İsim ve ÖmerBu planların daha çok İsrail’e düşman Arap ülkelerinin büyükelçiliklerini ve havaalanlarını hedef aldığını iddia etti.

Aile, Topol’un arkadaşı ve MOSSAD görevlisi Peter Zvi Malkin Kendisiyle görüşmek için düzenli olarak Londra’daki İsrail Büyükelçiliği’ne gittiğini belirtti. Öte yandan, Malkin’in Londra’daki arka bahçelerinden evlerini gizlice ziyaret ettiğini söylediler. Malkin’in operasyonları için Galia, Topol tıbbi bir ‘örtbas’ olduğunu belirterek, “İhtiyacı olduğunda Londra’da bizimle yaşardı”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu