Ekonomi

Atomic Wallet’ta Bitcoin ve Ether gibi milyonlarca dolarlık varlık hacklendi

Kripto endüstrisini etkileyen en son gelişme, merkezi bir depolama ve cüzdan hizmeti olan Atomic Wallet’tan yaklaşık 35 milyon dolar değerinde jetonun çalınmasıydı.

Bu jetonların ortasında bitcoin(BTC), eter(ETH), bağ(USDT), dogecoin( DOGE), Litecoin(LTC), BNB Parası(BNB) ve Çokgen (MATIC) mevcuttu. Blockchain hafiyesi @ZachXBT, zincir üstü verilere kıyasla TronÜzerinde geliştirilen USDT stablecoin’in en çok çalınan varlık olduğunu söyledi.

Atomic Wallet, Twitter’da paylaştığı bir paylaşımda, etkilenen kitlenin aktif kullanıcıların yüzde 1’inden daha az olduğunu ve akın için son işlemlerin Cumartesi günü gerçekleştiğini duyurdu.

Şirket, saldırıyı araştırdığını ve gerekli analizleri yaptığını bildirdi. Pazartesi sabahının prestijindeki baskınla ilgili rastgele bir detay şu anda paylaşılmadı.

Etkilenen kullanıcıların bilgileri, araştırmayı yürütmek için Atomic Wallet tarafından kullanılır. GoogleBelgeler formu aracılığıyla talep edilir.

Şirketin resmi Telegram kanalına gönderilen açıklamalarda, bazı kullanıcılar yazılım güncellemesinin ardından saldırıya uğradıklarını söylerken, bazıları da son sürümü güncellememelerine rağmen etkilendiklerini belirtiyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

kagithaneajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu