Haber

Manisa İtfaiyesi Libya’daki Sel Felaketine Yardımcı Olacak

Libya’da 10 Eylül’de meydana gelen sel felaketinin ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Libya’ya hareket etti. Ekipler, AFAD Başkanlığı tarafından yürütülecek atama sonrası yardım çalışmalarına destek verecek. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, yola çıkan itfaiye ekiplerine veda ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

10 Eylül’de Libya’nın doğusunu vuran “Daniel” fırtınası, Bingazi, Beyda, Marj, Suse ve Derna kentlerinde su baskınlarına neden oldu. Libya’da arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı da İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Libya’ya görevlendirildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, araç, gereç ve ekipmanları hazırlayan İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal başkanlığındaki 10 kişilik ekibi ziyaret etti. Personele seslenen Öztozlu, “Hayırlı olsun. ‘Görev yerimiz ülkemizin her yerindedir’ pankartımız vardı. Bu ekip daha önce ülkemizin her yerinde görev yaptı. Elazığ’da, Tunceli’de, orman yangınlarında, sel ve depremlerde görev yaptınız. Şimdi yurt dışında, Libya’da size ihtiyaç var. Devletimiz sizi Libya’ya atadı. Bu bizim için büyük bir onur kaynağı. Eşiniz, çocuklarınız sizinle daha fazla gurur duyamaz. Türkiye Cumhuriyeti’ni orada siz temsil edeceksiniz. Onu hakkıyla temsil edeceğinizden şüphemiz yok.” Siz ülkede Manisa’yı temsil ediyordunuz, şimdi de Libya’da Türk Devleti’ni temsil edeceksiniz. Eminim ki orada da özverili çalışmanızdan dolayı büyük takdir göreceksiniz. Tanrı seni korusun. Git ve sağ salim dön. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ de sizlere tek tek selamlarını iletiyor. Kendisiyle görüştüm ve görevini anlattım. Bölüm Başkanımız Gürhan İnal yanınızda olacak. Sizleri aramızda görmekten gurur ve onur duyuyoruz. Sen bizim gözbebeğimizsin. Allah yolunuzu açık etsin. Sizinki çok kutsal bir meslek. Oraya gittiğinizde muhtemelen hayat kurtaracaksınız. Belki insanların yaralarına merhem olursunuz. Belki Türk Devletinin adını dünyaya duyuracaksınız. Çok gurur verici ve onurlu bir görev, gerçekten çok duygulandım. “Sana iyi şanslar” dedi. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu