Yaşam

Aile dizisinde Hülya kimdir, kimler oynamaktadır? Ailesi Hülya Soykan (Nur Sürer) kimdir, kaç yaşında, nerelidir?

Aile yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, ilk bölümü 7 Mart 2023’te yayınlanan, yönetmenliğini Ahmet Katiksız’ın yaptığı Türk televizyon dizisidir. Aile dizisinde Hülya kimdir, kimler oynamaktadır? Ailesi Hülya Soykan (Nur Sürer) kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Detaylar sizlerle…

HÜLYA AİLESİ KİMDİR?

HÜLYA SOYKAN (NUR SÜRER)

Aslan’ın annesi, Hırsızların kraliçe arısı. Kendini ailesini korumaya adamış; güçlü ve pervasız bir kadındır. Çocuklarının kendi kurallarına göre yaşamasını istiyor. En büyük korkusu otoritesinin sarsılmasıdır. Devin’in hayatlarına girmesiyle en büyük korkusunu yaşamaya başlayacaktır.

AİLESİ HÜLYA SOYKAN KARAKTER KİMDİR?

Aile dizisindeki Hülya Soykan karakteri” Nur Sürer“Canlandırıyor.

NUR SÜRER KİMDİR?

Nur Sürer (21 Haziran 1954, Bursa), Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu.

1954 yılında Ahmet ve Rabia Sürer’in kızı olarak dünyaya geldi. Anne tarafından Arnavut, baba tarafından Dağıstan kökenlidir. Eğitimini Bursa Anadolu Kız Lisesi’nde tamamladı.

Erden Kıral’ın Bereketli Topraklarda filmiyle sinema hayatına adım atan sanatçı, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde iki kez “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı. Şimdiye kadar kırktan fazla film ve dizide rol aldı. İlk uluslararası çalışması 1984 yılında Mirror filmi oldu. Bu filmi Travel to Hope (1990), Dunkle Schatten der Angst (1993) ve 1991 yılında “En İyi Yabancı Film” dalında Oscar kazanan Yara (1998) izledi. .

İlk evliliğini 1981 yılında Bülent Kayabaş ile yaptı. Daha sonra 16 Haziran Hareketi adlı silahlı sol örgüt lideri olduğu için müebbet hapis cezasına çarptırılan Sarp Kuray ile evlendi. Kadın haklarıyla yakından ilgili olan Sürer, siyasi duruşuyla da biliniyor. 2007 yılında İstanbul’da 1 Mayıs kutlamalarına katılan sanatçı, polis tarafından gözaltına alındıktan bir gün sonra serbest bırakıldı.

Sürer, 2007-2009 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan Asi dizisinde “Neriman Kozcuoğlu” karakterini canlandırmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu